مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کارخانه تولید نبات گیاهی پایتخت

آنچه در این مقاله می خوانید...

نبات گیاهی چیست؟تولید نبات گیاهی در ایران

کارخانه تولیدی نبات پایتخت، شیرین کننده هایی از قبیل نبات گیاهی را هم در زمره محصولات تولیدی خود دارا می باشد؟ آیا می توان تمامی طعم های نبات گیاهی را در یک بسته بندی خریداری کرد؟
نبات که یکی از مشتقات به دست آمده از شکر محسوب می شود، دارای بلور های شفاف و شیرینی بوده که اگر به روش های مختلف مورد استفاده قرار گیرد، درمان بسیاری از بیماری ها را به همراه خواهد داشت.
از گذشته تا چند سال اخیر، تنها مواد تشکیل دهنده نبات، آب و شکر بود. اما امروزه گونه های مختلفی از نبات در بازار قابل خریداری است که از ان ها با نام نبات طعم دار یاد می کنند. این نبات های طعم دار ممکن است به کمک گیاهان دارویی تهیه و تولید شوند که به آن ها نبات گیاهی گفته خواهد شد.

نبات گیاهی چیست؟

نبات گیاهی همانند دیگر نبات های موجود در بازار، روش تولید یکسانی دارد. با این تفاوت که مواد اولیه مصرفی در تهیه این نوع از نبات ها، با یکدیگر متفاوت می باشد. جز شکر و آب، عصاره گیاهان مختلفی هم می تواند در تولید نبات گیاهی نقش داشته باشد.
وقتی اسانس و عصاره گیاهان در تهیه نبات مورد نظر استفاده شود، نبات می تواند نوعی نبات گیاهی به شمار رود. گیاهان مصرفی در تولید نبات می توانند شامل گل گاوزبان، هل، چای سبز، دارچین و … باشند.
هر یک از این نبات های گیاهی، علاوه بر خواص نبات، از خواص گیاهان دارویی هم برخوردار هستند و این مسئله سبب شده تا بسیاری از افراد برای درمان بیماری های خود، نبات گیاهی را استفاده نمایند.
البته مسئله ای که باید مد نظر مصرف کننده های نبات گیاهی قرار گیرد، این است که نبات گیاهی از نظر خاصیتی می تواند برای بدن مفید باشد، اما نبات های رنگی بیشتر جنبه تزیینی داشته و مصرف آن ها هرگز توصیه نمی شود. زیرا در تهیه نبات رنگی، عصاره گیاهان دارویی استفاده نشده و اسانس های شیمیایی که به اصطلاح خوراکی می باشند به کار گرفته شده است.

نبات گیاهی

تولید نبات گیاهی در ایران

همانطور که می دانید، نبات یکی از شیرین کننده های اصیل ایرانی است، و همه آن را به عنوان نشانه ای از شادی مد نظر قرار می دهند و به همین دلیل در اعیاد، سفره عقد و مواردی از این قبیل از نبات استفاده های بسیاری می کنند.
کارگاه های نبات ریزی بسیاری در ایران مشغول به فعالیت می باشند که محصولات متنوعی را به بازار عرضه می کنند. یکی از این کارخانه ها که با نام تجاری پایتخت شناخته شده است، اولین تولید کننده نبات گیاهی در ایران می باشد.
البته چند کارخانه تولیدی دیگر هم در زمینه آماده سازی نبات گیاهی مشغول هستند که کیفیت محصولات تولیدی آن ها در درجه بالایی قرار دارد.
از انواع نبات گیاهی پایتخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نبات گل گاوزبان
  • نبات زعفرانی
  • نبات هل دار
  • نبات دارچینی
  • نبات کاکائویی

و … .
هر یک از این نبات ها جدای از اینکه می توانند با خاصیت منحصر به فرد خود به تقویت دستگاه گوارشی، رفع درد های شکمی و … کمک کنند، می توانند خواص درمانی بسیار دیگری هم به همراه داشته باشند. برای مثال‏، چون زعفران مورد استفاده در نبات زعفرانی دارای خاصیت شادی بخش است، رفع کسالت و ایجاد شادابی می تواند یکی از ده ها خاصیت این نوع از نبات گیاهی به شمار رود.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *