مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت روز نبات مرغوب در مراکز توزیع

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی و خواص نباترابطه کیفیت با قیمت نبات

آیا به دنبال کسب اطلاعات پیرامون قیمت روز نبات هستید؟ آیا می خواهید بدانید در مراکز توزیع نبات روز، انواع مختلف نبات سفید و نبات زرد با چه قیمتی به فروش می رسند؟
می دانید که آبنبات های امروزی که مورد علاقه بزرگ و کوچک می باشد، همان نبات های قدیمی است که با شکل و مزه دیگری به بازار عرضه شده است. اما هیچگاه، آبنبات های موجود در بازار، نمی تواند خواص درمانی نبات اصل را داشته باشد. زیرا از زمان های دور که نبات کشف شد و استفاده از آن در میان مردم رونق گرفت، کم کم همه با خواص نبات آشنا شده و نه تنها آن را سمبل شادی می دانستند، بلکه از آن به عنوان یک داروی سنتی استفاده می کردند.
همینطور از گذشته تا کنون، استفاده نبات بیشتر شده و روز به روز به خاصیت بیشتر نبات پی برده می شود. به همین دلیل است که میزان تقاضا برای نبات در شهر های مختلف ایران، زیاد می باشد و خرید و فروش خوبی در بازار خواهد داشت.
معروف ترین نبات های ایرانی، نبات یزد و نبات مشهد می باشد که این نبات، جزو سوغات دو شهر نام برده شناخته می شود و جالب است بدانید که نبات ایرانی در بازار فروش کشور های خارجی هم طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

ویژگی و خواص نبات

همانطور که می دانید، نبات یکی از مشتقات به دست آمده از شکر است که به صورت بلوری در می آید. شکر به مقدار مشخصی، با میزان معینی آب در حال جوشیدن مخلوط می شود و هنگامی که به حد اشباع رسید، برای تولید نبات آماده می شود.
هر شهر و هر منطقه، نبات را به شکل های مختلفی تولید می کنند. به طور مثال، در شهر یزد، نبات در پاتیل هایی تولید می شود که از بخش رویی آن، نبات پرده و بخش زیر و کفه های بدنه، نبات مخلوط به دست می آید. در صورتیکه شهر مشهد به نبات های چوبی و نی دار معروف است.
برای اینکه با نبات مرغوب آشنا شوید و هنگام خرید بتوانید بهترین نوع نبات را تهیه کنید، بهتر است ویژگی های نبات مرغوب که به شرح زیر است را بدانید:

  1. داشتن بلور های شفاف
  2. بلور های منظیم و درشت
  3. ترد و شکننده بودن
  4. داشتن رنگ سفید در صورت عدم وجود افزودنی هایی همچون زعفران

این ها همگی وابسته به این است که در تهیه نبات، از چه نوع مواد اولیه ای استفاده شده است. اگر شکر مورد استفاده در تهیه نبات، دارای مرغوبیت کمی باشد و یا درجه کیفیتی پایینی را دارا باشد، مسلما نبات تولیدی هم دارای کیفیت ارضا کننده ای نخواهد بود.
با توجه به مسائل گفته شده، حال می توان پیرامون خواص نبات مسائلی را بیان کرد. خواص نبات عبارت است از:

  • ملین و تسکین دهنده درد های شکمی
  • تقویت کننده دستگاه گوارشی معده
  • کم کننده درد های ناشی از قاعدگی
  • رفع سردی

و … .

قیمت روز نبات

رابطه کیفیت با قیمت نبات

در خرید و فروش همه محصولات خوراکی و غیر خوراکی، کیفیت می تواند تاثیر گذار بر قیمت خرید و فروش باشد. در اینجا که موضوع بحث خرید و فروش نبات است، باید گفت که اگر نباتی از کیفیت بالایی برخوردار باشد، مسلما قیمت خرید آن از مراکز توزیع هم بالا خواهد بود. همانند بسیاری دیگر از مواد غذایی، قیمت روز نبات بر حسب میزان کیفیت، عرضه و تقاضا در بازار، صادرات آن به کشور های مختلف و … تعیین می شود. در این میان، کیفیت حرف اول را می زند.
پس می توان متوجه شد که قیمت با کیفیت نبات رابطه مستقیم داشته و نمی توان تاثیر آن بر قیمت روز نبات را کتمان کرد.
با مراجعه به مراکز توزیع نبات روز، می توان بهترین نبات یزدی، مشهدی و … را متناسب با نوع نیاز خود که می تواند برای مصرف روزانه، پذیرایی از میهمان و … باشد خریداری نمایید. البته برخی از فروشگاه ها و مرکز توزیع، برای سهولت خرید مصرف کنندگان، سایت های خرید و فروش اینترنتی را راه اندازه کرده اند و محصولاتی باکیفیت و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *