مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

طرز تهیه نبات چوبی زعفرانی | طرز تهیه بهترین نبات چوبی

آنچه در این مقاله می خوانید...

طرز تهیه نباتطرز تهیه نبات چوبی زعفرانی تولیدی انواع نبات چوبی زعفرانی با کیفیتلیست قیمت روز نبات چوبی زعفرانیسفارش نبات چوبی زعفرانی به صورت عمده

آیا می توانید به طور مختصر، طرز تهیه نبات چوبی زعفرانی در مطلبی کوتاه و در چند سطر مختصر به طور خلاصه بیان کنید؟ مواد اصلی برای تهیه نبات چیست؟ به نظر شما، نبات سفید چوبی از نظر خاصیت بهتر است یا نبات طعم دار مانند زعفرانی؟
یکی از نبات هایی که امروزه به شکل نبات چوبی هم در بازار قابل خریداری است، نبات سفید می باشد. بلور های نبات سفید، کاملا شفاف بوده و بر خلاف نبات های زرد و زعفرانی، بی رنگ می باشد. نبات سفید، نوعی نبات است که هیچ طعم دهنده و اسانسی به آن اضافه نشده و کاملا مخلوط خالصی از شکر طبیعی و آب که به صورت اشباع درآمده و به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت، استراحت داده شده است.
برای اینکه پیرامون طرز تهیه نبات اطلاعاتی به دست آورید، باید گفت که تنها قلق هایی وجود دارد که، سبب سفید شدن نبات می شود و طریقه تهیه و درست کردن نبات سفید، کاملا شبیه به نبات زرد و زعفرانی خواهد بود.
در رابطه با خواص نبات سفید، باید گفت که مطالب زیر با حالت مقایسه ای که دارند، می توانند میزان رطوبت، قند اینورت و … را در نمونه های مختلف نبات سفید، نبات قهوه ای و نبات زعفرانی بیان نمایند:

  • نبات سفید: میزان قند اینورت در نبات سفید ۴ گرم در ۱۰۰ گرم بوده و رطوبت در آن به مقدار ۵ گرم در صد گرم می باشد.
  • نبات قهوه ای: میزان قند اینورت در نبات قهوه ای و رطوبت در آن به ترتیب، ۵ و ۵ گرم در صد گرم می باشد.
  • نبات زعفرانی: رطوبت و قند اینورت در نبات زعفرانی، به ترتیب مقادیر ۹ و ۴ گرم در ۱۰۰ گرم را به خود اختصاص می دهد.

طرز تهیه نبات چوبی زعفرانی | طرز تهیه بهترین نبات چوبی

طرز تهیه نبات

طرز تهیه نباتنبات با توجه به اینکه تشکیل شده از دو ماده اصلی شکر و آب می باشد، طرز تهیه مخصوص به خود را داشته و اگر قلق های خاصی در تهیه نبات به کار گرفته نشود، مسلما نبات تولید شده، کیفیت راضی کننده ای نخواهد داشت.
طرز تهیه نبات به شرح زیر است:

  1. مخلوط کردن شکر و آب در درمای جوش
  2. رساندن مخلوط شکر و آب به حد اشباع
  3. کمک گرفتن از یک تخم مرغ خام برای از بین بردن ناخالصی ها

این ۳ مرحله بالا، اصلی ترین مراحلی است که در کارخانه های تولید نبات و کارگاه نبات ریزی صورت می گیرد.
اگر قصد تولید کارخانه، نبات سفید باشد، نباید اجازه دهد تا شربت زیاد از حد حرارت دیده و شکر بسوزند و تغییر رنگ دهد.
البته برخی از کارخانه های تولیدی، از مواد و افزودنی هایی در تولید نبات سفید استفاده کرده تا این رنگ را داشته باشد.
مراحل بعدی تولید نبات، بسته به اینکه نبات چوبی، تکه ای، پودری و … باشد، متفاوت خواهد بود و در ادامه، پیرامون نبات چوبی سفید صحبت خواهد شد.

تولید نبات سفید چوبی کارخانه های زیادی در ایران وجود دارند که می توان نام برد و آن ها در صنعت تولید نبات ایرانی، حرفی برای گفتن دارند و در محصولات تولیدی آن ها، نبات چوبی سفید، زعفرانی و … یافت می شود.
از میان این کارخانه ها، تولیدی نبات پایتخت، شهدانه و از این قبیل، کارخانه هایی هستند که بهترین ها در عرصه تولید نبات ایرانی بوده و کیفیت نبات سفید و زعفرانی تولیدی آن ها، می تواند زبانزد باشد.
در این کارخانه های تولیدی، بعد از اینکه شربت اولیه نبات به دست آمد، شربت غلیظ که شامل شکر و آب بوده و هیچ ناخالصی درون آن وجود ندارد، را در قالب های مخصوص ریخته و چوب های ضد عفونی شده را درون آن قرار می دهند.
به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت زمان می دهند تا بلور های نبات، در اطراف چوب شکل گرفته و ماده اضافی را از قالب ها خارج می کنند. در ادامه چند روزی زمان نیاز است تا بولر های تشکیل شده در اطراف چوب، کاملا خشک شده و نبات چوبی تولید شود.

طرز تهیه نبات چوبی زعفرانی

طرز تهیه نبات چوبی زعفرانی برای تهیه نبات چوبی زعفرانی ابتدا شکر را با آب میجوشانیم. در صورت خالص نبودن شکر، می توان یک عدد سفیده تخم مرغ زده شده را هنگام جوش آمدن محلول شکر و آب به آن اضافه نموده و هنگامی که سفیده در یک طرف ظرف محلول جمع شد  جرم شکر را گرفت.

مرحله بعد هنگامی که درجه حرارت شکربه 110 رسید،زعفران را اضافه می کنیم.ظرف تمیزی را برداشته و چوب ها را از سمت داخل درون ظرف با فاصله 6 سانتی متری  قرار میدهیم.سپس به آرامی شربت را درون ظرف ریخته و درب آن را با حوله ای تمیز بپوشانید.تا شربت گرم بماند و آب محلول بخار شود و بلورهای نبات بر روی چوبک ها ایجاد شود.

به منظور داشتن یک نبات خوب و بسیار با کیفیت باید توجه کنید که پس از آماده سازی شربت نبات و گذاشتن چوب ها، نی های پلاستیکی یا نخ ها در آن، نباید این محلول برای مدت حداقل یک هفته از جای خود حتی اندکی تکان بخورد، تا بتوانید نباتی خوب و با کیفیت تولید کنید.

تولیدی انواع نبات چوبی زعفرانی با کیفیت

تولیدی انواع نبات چوبی زعفرانی با کیفیتیکی از جدیدترین روش ها ،در تولید نبات استفاده از نی های پلاستیکی است. در بازار امروز کشور علاوه بر فروش تکی نبات چوبی زعفرانی،فروش عمده نیز صورت می گیرد.

این محصول در انواع طعم ها تولید می شود،نبات زعفرانی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین طعم ها می باشد که به صورت چوبی تولید می گردد. پخش عمده نبات چوبی توسط واحد اینترنتی  نیز انجام می گردد.

یزد بزرگترین و تنها  تولید کننده نبات استاندارد کشور می باشد.شرکت شهد آفرین پایتخت تولید کننده مرغوبترین و باکیفیت ترین  نبات چوبی زعفرانی می باشند.

فروش اینترنتی نبات دسته دار زعفرانی، نبات سفید و انواع نبات دیگر سبب شده تا خرید عمده ی آن برای تمامی کسانی که نیاز به مقدار زیادی نبات با کیفیت و ارزان دارند، کار بسیار آسان و در دسترسی شود.

لیست قیمت روز نبات چوبی زعفرانی

لیست قیمت روز نبات چوبی زعفرانیقیمت عرضه ی نبات چوبی زعفرانی و هم چنین کیفیت آن توسط تولید کنندگان به چه عاملی بستگی دارد، و چگونه می توان از لیست قیمت جهانی نبات مطلع شد.

مهمترین فاکتور سودمندی و توجیه اقتصادی این طرح (علاوه بر موارد ذکرشده) افزایش ضریب استحصال می باشد. از آنجایی که محلول شکر جهت تغلیظ در معرض حرارت کمتری قرار می گیرد، به همان نسبت میزان انورت شدن و رنگ گرفتن آن کمتر میشود و به اصطلاح واریزهای بیشتری را می توان در چرخه تولید نبات به کار گرفت و به این صورت بازدهی سیستم افزایش چشم گیری خواهد داشت و از طرفی کیفیت کریستال های نبات نیز بهبود پیدا می کند.

به منظور اطلاع از قیمت روز نبات مایع، و انواع  دیگر نبات، می توان با فروشندگانی که در این حوزه به کار خرید و فروش نبات اشتغال دارند، مراجعه کرد.

سفارش نبات چوبی زعفرانی به صورت عمده

سفارش نبات چوبی زعفرانی به صورت عمدهنبات جوبی زعفرانی به شکل تکی و عمده در بازار فروش عرضه می شود، و خریداران می توانند به همان میزان که نیاز دارند، اقدام به سفارش نبات های مورد نیاز خود کنند.

خرید کردن همیشه دقت بسیار زیادی می طلبد و خریدار باید دقیق باشد، تا از بین تمامی عرضه کنندگان و فروشندگان بسیار زیادی که در بازارها هستند، محصول مورد نیاز خود را با قیمت ارزان و کیفیت بسیار بالا تهیه کنند.

تهیه ی نبات نیز می تواند برای کسانی که قصد خرید عمده ی این کالا را دارند، کمی سخت باشد، اما پس از پیدا کردن یک فروشنده ی مجرب و متعهد، او به راحتی و همواره می تواند سفارش خرید نبات را به همان فروشنده دهد.

سایت های اینترنتی نیز هم اکنون در سراسر کشور، انواع مختلف نبات سفید، نبات دسته دار، نبات زعفرانی و نبات مایع را برای فروش مستقیم و بدون واسطه عرضه می کنند، که همین موضوع سبب کاهش چشم گیر قیمت عرضه شده توسط آن ها به شمار می رود.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *