مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

طرز تهیه نبات شاخه ای مرغوب

آنچه در این مقاله می خوانید...

تهیه نبات شاخه ای چگونه انجام می شود؟ویژگی نبات مرغوب چیست؟

آیا می دانید که کارخانه ها و یا کارگاه های تولیدی، چگونه نبات شاخه ای را تهیه می نمایند تا نبات مرغوب و باکیفیت به دست آید؟ آیا می خواهید طرز تهیه نبات شاخه ای را بدانید؟
نبات شاخه ای، یکی از قدیمی ترین نوع نبات است که در کارگاه های تولیدی زمان های گذشته، تولید می شد و امروزه هم در کارخانه های صنعتی که دارای دستگاه های پیشرفته برای تولید نبات می باشد، تهیه شده و به بازار عرضه می شود.
می دانید که نبات انواع گوناگونی دارند که نمونه هایی از آن عبارت است از:

  • نبات شاخه ای
  • نبات نی دار
  • نبات تخته

نحوه تولید هر یک از این نبات ها، با یکدیگر متفاوت می باشد و در اینجا به بررسی طرز تهیه نبات شاخه ای پرداخته خواهد شد.

تهیه نبات شاخه ای چگونه انجام می شود؟

می دانید که از دیرباز، نبات یکی از نماد های شادی در ایران محسوب شده و در واقع از کشور ایران هم تولید و به دیگر مناطق جهان راه پیدا کرده است. آبنبات های امروزی که مورد علاقه بزرگ و کوچک می باشد، شکل جدیدی از نبات است که امروزه در اختیار مصرف کننده ها قرار گرفته است. اما هیچگاه نمی تواند خواص و فواید نبات اصلی را داشته باشد.
همه می دانید که دو ماده اصلی که نبات به کمک آن ها تولید می گردد، شکر و آب است. در ادامه، به ترتیب مراحل و روند تولید نبات شاخه ای بیان خواهد شد:

  1. آب و شکر را در ظرف های بزرگ و بر روی حرارت، آنقدر گرم می کنند که به حالت اشباع برسد. می توان گفت که در حالت کلی، نسبت ترکیب شکر و آب می تواند ۴ به ۱ باشد.
  2. برای گرفتن ناخالصی های شربت، لازم است آن را تصفیه کنند. شکستن یک تخم مرغ در شربت و برداشتن آب بعد از سفت شدن، می تواند روش ساده و خوبی برای حذف ناخالصی های شربت نبات باشد.
  3. ماده به دست آمده در ظرف های گودی ریخته می شود که به صورت تار و پود، نخ های مخصوصی سرتاسر آن بسته شده است.
  4. هنگامی که شربت در این ظرف ها ریخته شد، لازم است برای ۳ الی ۴ روز زمان به آن داده شود تا شربت در دمای اتاق خشک شود.
  5. بعد از ۴ روز، ظرف ها وارونه شده تا شربت های اضافی در حد فاصل بین نخ ها به بیرون ریخته شود.
  6. در نهایت، باز به مدت ۲ الی ۳ روز، زمان لازم دارد تا بلور های نباتی که در اطراف نخ ها تشکیل شده است، کاملا خشک شود.

این چنین نبات شاخه ای تولید و تهیه می شود. در اصل نبات شاخه ای را به نبات هایی می گویند که بلور های آن در اطراف نخ تشکیل شده باشد.
ناگفته نماند که نبات شاخه ای، هم می تواند از نوع سفید باشد و هم از نوع زعفرانی. هنگامی که شربت نبات آماده شد، می توان به آن افزودنی و طعم دهنده هایی از قبیل زعفران که خود دارای خواص درمانی بسیاری است استفاده نمود.

نبات شاخه ای

ویژگی نبات مرغوب چیست؟

وقتی که بلور های نبات به وجود می آید، اگر بلور ها درشت و شفاف باشند، نشان می دهند که نبات تولیدی از هر نوعی هم که باشد، از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و نوعی نبات مرغوب محسوب می گردد.
اما اگر بلور های نبات ریز باشد و شفافیت کافی را نداشته باشد، می توان متوجه شد که کارخانه و یا کارگاه تولیدی، از مواد اولیه خوبی در تهیه نبات مورد نظر استفاده نکرده و نبات در بهترین کیفیت خود قرار نخواهد داشت.
توجه داشته باشید که هر چه نبات ترد تر باشد و راحت تر تقسیم شود، کیفیت بهتری داشته و در غیر اینصورت، نبات مربوطه چندان مرغوب نخواهد بود.
حال که می دانید چگونه نباتی مرغوب است و چه نباتی کیفیت بالایی ندارد، به راحتی می توانید نبات مصرفی خود و یا نبات مجلسی برای پذیرایی از میهمان های خود خریداری نمایید.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *