مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات نبات مرغوب زعفرانی مشهد

آنچه در این مقاله می خوانید...

نحوه تولید نبات در مشهدصادرات نبات از ایران

آیا می دانید که چه مسائلی در تولید نبات مرغوب باید در نظر گرفته شود تا صادرات آن به کشور های مختلف ممکن گردد؟ آیا می توان نبات زعفرانی مشهد را جزو بهترین نبات صادراتی بازار ایران دانست؟
می دانید که ایرانیان قدیم، نبات را سمبل شادی می دانستند و از آن برای پذیرایی در جشن و میهمانی های خود استفاده می نمودند. علاوه بر این، خاصیت نبات سبب شده بود تا از آن به عنوان یک داروی سنتی هم یاد شود و درمان بسیاری از بیماری ها به کمک مصرف نبات میسر می بود. امروزه هم بسیاری از افراد هنگامی که دچار درد های شکمی، سردی و … می شوند، تنها راه درمان خود را مصرف نبات می دانند.
می دانید که دو شهر اصلی تولید کننده نبات در ایران که نبات های تولیدی آن ها نه تنها در ایران، بلکه در کشور های خارجی مورد استقبال قرار می گیرد، یزد و مشهد می باشند. در ادامه پیرامون خصوصیات و نحوه تولید نبات در مشهد اطلاعاتی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

نحوه تولید نبات در مشهد

در گذشته، تولید نبات بدین صورت بوده که محلولی از ترکیب شکر و آب در ظرف های بزرگی ریخته می شود و مرتب به هم زده می شود. این محلول به دلیل وجود شکر، ممکن است ناخالصی هایی داشته باشد که روش جالبی برای گرفتن ناخالصی ها وجود دارد.
روش حذف ناخالصی های شربتی که نبات از آن تهیه می شود، بدین شکل است، هنگامی که مایع در حالت جوش قرار گرفت، به ازای هر صد کیلوگرم از این ماده، یک تخم مرغ را درون آن شکسته و هنگامی که این تخم مرغ سفت شد و ناخالصی ها را به خود جذب کرد، آن را از دیگ شربت خارج می کنند.
هنگامی که شربت زلال و مرغوب به دست آمد، آن را حرارت می دهند و عملیات تغلیظ صورت می گیرد. وقتی که غلظت شربت به حد لازم رسید، آن را در ظرف های مخصوصی می ریزند که به صورت مربعی بر روی آن نخ بندی شده است. هنگامی که ماده در این ظرف های مخصوص ریخته شد، به مدت ۳ الی ۴ روز به آن استراحت می دهند تا خشک شود. در روز ۴ ام، این ظرف ها برگردان می شود تا شربت اضافی خارج شده و باز هم ۳ الی ۳ روز مهلت داده می شود تا بلور های تشکیل شده نبات کاملا خشک شوند. بدین صورت تولید نبات شکل می گیرد.
البته این روش اصلی تولید نبات است که حتی در شهر یزد هم صورت می گیرد. اما چندیست که نبات های نی دار به بازار عرضه شده و محصول کارخانه های تولیدی مشهد می باشد. نبات نی دار در دو نوع نبات چوبی و نبات با نی های پلاستیکی در بازار توزیع می شود و پروسه تولید آن چیزی شبیه به روش اول است. با این تفاوت که در اینجا بلور های نبات بایستی در اطراف نی های چوبی و یا پلاستیکی شکل بگیرد. اغلب موجودیت نبات مشهد، دارای طعم زعفرانی بوده و همین سبب می شود تا شکل زیباتر، طعم بهتر و خواص بیشتری داشته باشد.

صادرات نبات

صادرات نبات از ایران

یکی از محصولات ایرانی که صادرات آن به کشور های مختلف به میزان زیادی انجام می پذیرد، نبات زعفرانی مشهد است. برای اینکه نبات بتواند از طریق شرکت های بازرگانی به بازار فروش کشور های مختلف راه پیدا کرده و در اختیار مصرف کننده ها قرار گیرد، باید تعرفه صادرات نبات، مد نظر شرکت های تولیدی قرار گیرد. همچنین کیفیت و میزان مرغوبیت نبات هم در درجه اول، تاثیر زیادی بر صادرات نبات خواهد داشت.
ویژگی های نبات صادراتی ایرانی به شرح زیر است:

  • داشتن بلور های شفاف و درشت
  • به کارگیری مواد اولیه مناسب در تولید نبات
  • نوع بسته بندی استاندارد
  • در نظر داشتن شرایط بهداشتی کامل

اگر نبات زعفرانی صادراتی، ویژگی و خصوصیات گفته شده در سطر های بالا را داشته باشد، نبات مرغوب محسوب شده و نه تنها می تواند به بازار کشور های مختلف راه پیدا کند، بلکه در بازار فروش داخلی، با قیمت کمی بالاتر از نبات های معمولی، می تواند به فروش برسد.
کسانیکه برای مجالس و میهمانی های رسمی خود نیاز به نبات های مجلسی دارند، بهتر است نبات زعفرانی صادراتی را که محصول کارخانه های تولیدی مشهد می باشد، خریداری نمایند.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *