مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خواص آبنبات اکالیپتوس مخصوص گلودرد

آنچه در این مقاله می خوانید...

آبنبات اکالیپتوس و مواد تشکیل دهنده آن

آیا می دانستید که آبنبات هایی با طعم اکالیپتوس، خواص درمانی داشته و می تواند گلودرد های ناشی از سرماخوردگی را بهبود ببخشد؟ مواد موجود در آبنبات اکالیپتوس چیست و چه فوایدی دارد؟
می دانید که آبنبات یکی از تنقلات مورد علاقه کودکان و حتی بزرگسالان می باشد. همانطور که از نام آبنبات مشخص است، دو ماده اصلی تشکیل دهنده آن، آب و شکر می باشد که به صورت اشباع درآمده است.
مسلما تا به حال، طعم های مختلفی از آبنبات های رنگی و خوشمزه را مصرف نموده اید. در تولید این نوع از آبنبات ها، مواد طعم دهنده و اسانس های طبیعی یا شیمیایی خوراکی استفاده شده است تا طعم و مزه مورد نظر را به خود بگیرد.
یکی از آبنبات های محبوب که خاصیت خنک کنندگی را داشته و در فصل های مختلف سال استفاده می شود، آبنبات اکالیپتوس نام دارد. آبنبات اکالیپتوس، علاوه بر اینکه دارای طعم خوبی می باشد، خواص درمانی بسیاری هم دارد و می تواند مانع از بروز بسیاری بیماری ها شود.

آبنبات اکالیپتوس و مواد تشکیل دهنده آن

آبنبات اکالیپتوس، دارای مواد تشکیل دهنده زیر می باشد:

  • اسانس خوراکی و طبیعی اکالیپتوس
  • منتول
  • ویتامین سی

هر کدام از این مواد که در کنار هم آبنبات اکالیپتوس را تشکیل می دهند، می توانند به تنهایی برای بدن مفید باشند. اکالیپتوس دارای خاصیت میکروب زدایی و ضد اسپاسم می باشد و منتول که ماده موثر گیاه نعنا شناخته می شود، نه تنها سبب خوشبو شدن دهان می شود، بلکه می تواند به باز شدن مجاری تنفسی و خنک کنندگی بدن و دهان کمک کند. ناگفته نماند که ویتامین سی هم نقش بسیار زیادی در سلامت بدن داشته و می تواند تا حد زیادی به افزایش قدرت ایمنی بدن کمک نماید. همین امر سبب می شود تا بدن فرد مصرف کننده آبنبات اکالیپتوس، بتواند در برابر عفونت های میکروبی و بیماری های مختلف مقاومت نماید.

آبنبات اکالیپتوس

هنگامی که فردی در فصول سرد سال، احساس گلودرد و سرماخوردگی می کند، مسلما در قسمت گلو، احساس خشکی کرده و این مسئله درد را دو چندان خواهد کرد. مصرف آبنبات اکالیپتوس می تواند از میزان این درد کاسته و به همین خاطر، از این نوع آبنبات به عنوان آبنبات گلودرد یاد می شود.
البته نمی توان آبنبات اکالیپتوس را مخصوص سرماخوردگی و گلودرد دانست. اما خواص و فواید آبنبات مورد بحث می تواند به میزان زیادی گلودرد را تسکین ببخشد.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *