مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بهترین کارگاه نبات سازی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی بهترین نبات چیست؟کارگاه نبات سازی در ایران

طریقه تولید و تهیه نبات در کارگاه نبات سازی به چه صورت است؟ بهترین نبات دارای چه ویژگی هایی خواهد بود؟ آیا می توان بهترین نبات را نبات باستان ایران دانست؟
می دانید که اطلاعات دقیقی در خصوص تاریخچه نبات در دست نیست. اما از شواهد و قراین بر می آید که نبات یک محصولی با اصالت ایرانی می باشد. به دلیل کیفیت بالای نبات ایران باستان، این محصول نه تنها در کشور ایران، بلکه در کشور های خارجی بسیاری هم طرفدار دارد.
استفاده های گوناگونی از نبات می شود و اصلی ترین آن، درمان بسیاری از بیماری ها به کمک مصرف نبات خواهد بود. به دلیل اینکه نبات نوعی سمبل و نشان از شادی می باشد، استفاده از آن در سفره عقد، مجالس شادی از قبیل عروسی و … صورت می گیرد.
می دانید که نبات دارای کیفیت های گوناگونی می باشد و درجه کیفیتی نبات به مسائل زیر بستگی خواهد داشت:

 • مواد اولیه مورد استفاده در تولید نبات
 • نوع و روش تولید نبات مورد نظر
 • به کارگیری قلق های مخصوص در تولید نبات

و … .

ویژگی بهترین نبات چیست؟

برای اینکه در خرید نبات، بتوانید بهترین نوعش را تهیه کنید، لازم است اطلاعاتی کلی در خصوص ویژگی نبات خوب در اختیار داشته باشید.
در حالت کلی، بهترین نبات، نباتی است که کاملا ترد و شکننده بوده، بلور های آن شفاف باشد و هیچ گونه ماده ای از قبیل جوهر قند در تولید نبات استفاده نگردد.
از توصیه های هنگام خرید نبات، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر قصد خرید نبات چوبی را دارید، بهتر است نبات هایی را خریداری کنید که از نی های چوبی در تولید آن ها استفاده شده است. زیرا این نوع از نی ها، چندین بار ضد عفونی می شوند. در صورتی که امکان ضد عفونی کردن نی های پلاستیکی وجود نداشته و ممکن است ماده اولیه تولیدی در نی پلاستیکی نبات چوبی، مواد ضایعاتی و بازیافتی باشد.
 • به بسته بندی نبات توجه ویژه ای داشته باشید. زیرا نبات دارای میزان کمی رطوبت بوده و همین میزان رطوبت، سبب می شود تا نبات آلودگی های زیادی را به خود جذب نماید. در صورتیکه اگر نبات بسته بندی استاندارد باشد، این امکان به صفر خواهد رسید.
 • دانه های درشت، بلور های شفاف و طعم شیرینی به اندازه، از مشخصه های یک نبات خوب و مرغوب خواهد بود.

با توجه به اینکه در تولیدی نبات در ایران، این مسائل و موضوعات به بهترین نحو انجام شده و کاملا رعایت می شود، بهترین نبات ایران را می توان بهترین نبات موجود در بازار جهانی معرفی کرد.

بهترین نبات ایران

کارگاه نبات سازی در ایران

در ابتدا که کارخانه ای در زمینه تولید نبات فعالیت نداشت، کارگاه های کوچکی در این عرصه فعالیت داشته و با ابتدایی ترین وسایل، بهترین نوع نبات را تولید و به بازار عرضه می کردند.
امروزه هم که کارخانه های زیادی در عرصه تولید نبات به فعالیت مشغول شده اند، باز هم از نظر کیفیتی، نبات های تهیه شده در کارگاه ها، حرف اول را در بازار فروش می زنند.
کارگاه نبات سازی در ایران، بیشتر در شهر هایی همچون یزد به فعالیت مشغول می باشند و نبات یزدی، بیشترین شهرت را در بازار جهانی داشته اند.
البته شهر های دیگری هم در صنعت تولید نبات سنتی فعالیت می کنند، اما هر یک ممکن است روش های تولید متفاوت و یا محصولات متنوعی را به بازار فروش عرضه دارند.
انواع نبات های تولیدی در کارگاه نبات سازی ایران، شامل موارد زیر خواهد بود:

 • کاسه نبات
 • پرده نبات
 • شاخه نبات
 • نبات چوبی
 • نبات پودری

و غیره.

سارا سجادی

من در حوزه ابنبات مشغول به کار هستم

 

مجموعه کاندیا شما را به خرید بهترین محصولات نبات و آبنبات چوبی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *